Festiwal Jerez 2019 – wiosna, flamenco i sherry

Warsztaty, koncerty, występy w plenerze, flashmoby, spontaniczne tańce i śpiewy na ulicy… Jerez rozbrzmiewa muzyką. Z okien szkół słychać rytmiczne klaskanie i tupot setek obcasów. W ramach festiwalu w kilkunastu miejscach w mieście odbywają się warsztaty z tancerzami na światowym poziomie. Lokalne szkoły tańca także proponują w tym czasie swoje warsztaty, na które zapraszają mistrzów i mistrzynie.

Kto od rana pilnie ćwiczy, może w południe odpocząć pijąc pyszną kawę na którymś z placyków, ciesząc się wiosną, słońcem, widokiem pomarańczy i palm, obserwując specerujących mieszkańców i turystów. Zaraz po obiedzie czas wpaść do tabanco na pierwszy z kilkunastu tego dnia występ flamenco i w gwarze rozmów w różnych językach obserwować miejscowych artystów.

Wieczorem można wybrać jeden z wielu spektakli oficjalnego programu, który najeżony jest nazwiskami gwiazd. Od nadmiaru możliwości trudno się zdecydować: Eva Yerbabuena czy Ana Morales? Patricia Guerrero czy Cocncha Jareńo? Dla każdego z tych artystów jeździmy czasami przez pół Polski! A tu nagle są tak blisko… Jeśli jeszcze po spektaklu zdarza się ich spotkać w pobliskim tabanco na wieczornym kieliszku sherry i zamienić kilka zdań, to pełnia szczęścia jest blisko:)

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*