Magiczna Andaluzja

Kto raz odwiedził Andaluzję, zakochuje się w niej i wraca, czasami wiele razy… Jedni dla flamenco (to ja!), inni dla przyrody, plaż, przepięknych widoków górskich i nadmorskich, architektury, ludzi, jedzenia, wina… powodów jest wiele. Andaluzja to jeden z najbardziej słonecznych regionów w Europie, jeśli więc kochacie słońce, ale niezbyt dobrze znosicie upały, rozważcie wyjazd wiosną lub jesienią. Każda z tych pór ma swoje atuty:

ZIMA/ WIOSNA

W lutym i marcu w Jerez de la Frontera odbywa się coroczny Festival de Jerez – dwa tygodnie koncertów, warsztatów i nieustającej fiesty.

Najbliższy festiwal rozpoczyna się już 22 lutego i potrwa do 8 marca 2020.

Więcej informacji o festiwalu znajdziesz tutaj. Jeśli chcesz wybrać się do krainy słońca, flamenco i sherry, zadzwoń lub napisz: 796 140 711, kontakt@envivo.com.pl

W kwietniu podczas Wielkiego tygodnia w Maladze i Sevilli można zobaczyć spektakularne procesje, które są świętem dla całego miasta. W jednej z nich w Maladze uczestniczy Antonio Banderas:)

W kwietniu Sevilla świętuje także Feria de Abril, podczas której na ulicach można spotkać panie w takich strojach:

Feria de abril, Sevilla

We wrześniu w Sevilli co dwa lata odbywa się Biennale Flamenco, a muzyka rozbrzmiewa wtedy nie tylko na scenach i w barach, ale także na ulicy – od kilku lat stałym elementem biennale jest flashmob flamenco:

Flashmob flamenco z Farruquito, Sevilla 2016

Sevilla 08-09-16 conchitina fotografía Cientos de personas bailan bajo la batuta de Farruquito para promocionar la BIENAL de flamenco en todo el mundo.

Przez cały rok w Andaluzji nie brakuje słońca i pięknych widoków:

Alhambra, Granada

A jeśli kogoś nie interesują zabytki, zawsze znajdzie się miłe miejsce na spotkanie towarzyskie:)

Najbliższy festiwal rozpoczyna się już 22 lutego i potrwa do 8 marca 2020.

Więcej informacji o festiwalu znajdziesz tutaj. Jeśli chcesz wybrać się do krainy słońca, flamenco i sherry, zadzwoń lub napisz:

tel. 796 140 711, kontakt@envivo.com.pl